اسباب بازی سونی برای آموزش برنامه نویسی به کودکان

0

آموزش الفبای برنامه نویسی به کودک با استفاده از اسباب بازی

پارس‌چایلد- برنامه‌های کامپیوتری به طور فزاینده‌ای در حال تبدیل به یکی از اجزای برنامه‌های آموزشی مدارس در سراسر جهان هستند و احتمالا یکی از کشورهایی که بیش از هر جای دیگر، به تدریس برنامه نویسی به کودکان اهتمام ورزد،  چین خواهد بود. این یک خبر خوش برای نوجوانان چینی است که شرکت سونی در حال ارائه یک اسباب بازی، جهت آموزش مفاهیم برنامه نویسی به کودکان در کشور چین است.

sony1 parschild.ir  1024x644 1024x644 - اسباب بازی سونی برای آموزش برنامه نویسی به کودکان
شرکت سونی و آموزش برنامه نویسی به کودک

این ابزار، از یکسری بلوک‌های الکترونیکی تشکیل شده‌ است که می‌توان با سرهم‌بندی، ربات‌های مختلفی را با آن‌ها ایجاد کرد. پس از آن، کودک می‌تواند با استفاده از اپلیکیشن تشخیص‌دهنده آن، کدهای برنامه مورد نظر خود را به رباتی که قبلا ساخته است، بدهد و آن را به حرکت درآورد.

این ایده به کودکان اجازه می‌دهد که خودشان به آزمایش رباتیک بپردازند و تجارب شخصی خود را در زمینه دانش کدنویسی مخصوص کودکان تکمیل کنند.

در حال حاضر این محصول، در مقاطع تحصیلی ابتدایی و بالاتر در شهرهای پکن و شانگ‌های معرفی شده‌اند.

این محصول مخصوص کودکان ۸ تا ۱۴ ساله و قیمت آن در چین حدود ۷۰۰۰۰ ین (۶۲۰ دلار) است. کشور ژاپن از سال ۲۰۱۷ این محصول را در مدارس خود استفاده کرده است.

امروزه از آموزش مهارت‌های برنامه نویسی به کودکان در مدارس خصوصی و دولتی کشور چین به شدت استقبال می‌شود؛ این کشور امیدوار است که با آگاه‌سازی عمومی نسبت به دانش کدنویسی بتواند صنعت این کشور را متحول کند و در این زمینه از کشورهایی مانند آمریکا و ژاپن عقب نماند.

بیشتر بخوانید  زبان برنامه نویسی مخصوص کودک

Leave A Reply

Your email address will not be published.