زبان برنامه نویسی مخصوص کودک

0

منابع آموزش برنامه نویسی به کودکان

پارس‌چایلد- همان اندازه که دانش پایه برنامه نویسی (الفبای برنامه نویسی) به‌عنوان یک مهارت اساسی برای بزرگسالان شناخته می‌شود، امروزه و در عصر دیجیتال،‌ آموزش آن به کودکان نیز لازم و ضرروری است.
مزایای آموزش برنامه نویسی به کودکان، فراوان است. یادگیری نحوه ساخت وب‌سایت‌ها و بازی‌های کامپیوتری ساده به کودک کمک می‌کند که مهارت‌های زندگی مانند منطق و توانایی‌های حل مسئله را بهبود بخشند. همچنین به آن‌ها اجازه می‌دهد تا ایده‌ها و خلاقیت‌هایشان را از طریق روش‌های منحصر به فرد بیان کنند.

hourofcode 0 2 - زبان برنامه نویسی مخصوص کودک
کودک برنامه نویس

نرم‌افزارها و وب‌سایت‌های متن بازی وجود دارند که می‌توان با استفاده از آن‌ها برنامه نویسی را به کودکان آموزش داد. در ادامه به معرفی برخی از آن‌ها می‌پردازیم:

وب‌سایت code.org

این وب سایت یک مرجع بسیار عالی برای شروع آموزش برنامه نویسی به تازه‌کارهاست. در این سایت، منابع آنلاین مفید و فراوانی برای آموزش به اشتراک گذاشته شده است و حتی مدارس محلی آموزش برنامه نویسی به کودکان نیز معرفی شده‌اند. ویدیوهای الهام‌بخش آن‌ها را از دست ندهید.

1 code.org  1024x292 - زبان برنامه نویسی مخصوص کودک
زبان های برنامه نویسی برای کودکان

وب‌سایت CodeAcademy

این یک سایت تعاملی کاربرپسند است که فرزند شما می‌تواند با رویکرد بازی و سرگرمی و تمرین‌های ساده مانند گیم‌ها، مفاهیم برنامه نویسی را فرا بگیرد.

images - زبان برنامه نویسی مخصوص کودک
کودک برنامه نویسی به کودک

وب‌سایت Code Avengers

استفاده از امکانات این وب‌سایت به مدت یک هفته رایگان است که به شما امکان دسترسی به هفت درس اول از هر دوره آموزشی را می‌دهد و دوره‌هایی مانند پایتون، طراحی وب، جاوا اسکریپت و سایر موارد را شامل می‌شود. هزینه ماهانه استفاده از منابع این سایت در حال حاضر  ۲۹ دلار است و در صورتی که بخواهید دوره شش‌ماهه آن را ثبت‌نام کنید، باید ۱۵۰ دلار پرداخت کنید.

بیشتر بخوانید  اسباب بازی سونی برای آموزش برنامه نویسی به کودکان
nyc coding code combat glacier copy - زبان برنامه نویسی مخصوص کودک
زبان آموزش برنامه نویسی به کودک

وب‌سایت Code Combat

این سامانه برای آموزش برنامه نویسی به کودکان سنین بالاتر مناسب است و از یک محیط تعاملی بهره گرفته تا با شبیه‌سازی یک محیط بازی، الفبای برنامه نویسی را آموزش دهد. کودک برای آموزش مهارت برنامه نویسی می‌تواند عضو این سایت شود و بازی کند و به یک کودک برنامه نویس تبدیل شود.

codecombat 1024x460 - زبان برنامه نویسی مخصوص کودک
آموزش برنامه نویسی به کودک


برنامه نویسی با اسکرچ

این زبان برنامه نویسی به وسیله دانشگاه MIT طراحی شده است و هدف آن آموزش الفبای برنامه نویسی به کودکان ۸ تا ۱۶ سال است. استفاده از این زبان برنامه نویسی آسان است و به بچه‌ها اجازه می‌دهد تا تقریباً هر چیز که به ذهنشان برسد را بسازند و به راحتی به کودک برنامه نویس تبدیل شوند. در اینجا اصلاً کدنویسی وجود ندارد و در عوض از یکسری بلوک استفاده شده است؛ به نحوی که یک لگوی مجازی را ایجاد می‌کند.

schrach 1024x338 - زبان برنامه نویسی مخصوص کودک
اسکرچ آموزش برنامه نویسی به کودک

تمام منابعی که در بالا معرفی شد، فاقد مطالب به زبان فارسی هستند. گروه پارس‌چایلد با رویکرد بومی‌سازی محتواهای مناسب برای تربیت فرزند در عصر دیجیتال، بسته آموزشی کودک برنامه نویس را تهیه کرده است و در اختیار شما قرار می‌دهد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.